Jazyky: CZ | EN | RU
Nadační běh podpořil děti z boršovského domova

 

Na pět desítek běžců se včera postavilo na start Nadačního běhu na podporu Dětského domova Boršov nad Vltavou, který už počtvrté uspořádala Studentská unie VŠTE. Zatímco děti se vydaly na osmi set metrovou trať po kampusu, studenti a amatérští běžci na téměř sedmikilometrovou, která je zavedla až do Husovy kolonie. „Nikdo nezabloudil,“ říká s úsměvem Michaela Turková ze Studentské unie VŠTE. Postaralo se o to dobré značení i spolužáci, kteří na rozcestích ukazovali směr trati. Mezi dětmi vyhrál Dominik Giňa, ženami Kateřina Knopfová a mezi muži Vojtěch Zmek. Rozdíly v cíli to byly velmi těsné, setinové.

Startovné sto korun a výtěžek z prodeje zhruba 270 ozdobných placek s motivem holčičky, logem školy a nápisem Běžím pro dětský úsměv, pak poputuje na konto dětského domova. Celkem šlo o 13 521 Kč. V dětské kategorii se na start postavilo i 11 dětí z dětského domova, pro které pak studenti ještě připravili zábavný program.

„Každá akce, kdy naše děti, které jsou většinou z bezpodnětného prostředí, vidí, že o nich veřejnost ví a zajímá se o ně, se promítne do jejich přemýšlení. Je to příležitost, jak získat další sociální kontakty s běžnou populací. Jsem proto velmi rád, že si děti díky péči studentů akci užily,“ říká Miroslav Kouřil, ředitel Dětského domova Boršov.

„Podpora potřebných dětí, ať je jakákoliv, má vždy smysl. Ještě větší radost ale mám z přístupu našich českých i zahraničních spolužáků, kteří pochopili, že nejde o výsledek, ale myšlenku. I když podpořit ji tentokrát znamenalo vydat poměrně dost sil. Uběhnout těch téměř sedm kilometrů není až tak jednoduché,“ dodává Michaela Turková. Odměnou pro každého bylo v cíli občerstvení i tričko.

Výsledky 4. ročníku Nadačního běhu VŠTE:

Muži: 1. Vojtěch Zmek 26:30:03, 2. Zdeněk Janovský 26:30:08, 3.  David Salák 26:35

Ženy: 1. Kateřina Knopfová 33:54:04, 2. Stanislava Knopfová 33:54:06, 3. Martina Kropíková 34:02

Děti: 1. Dominik Giňa 2:10, 2. Bára Hejnová 2:11, 3. Tomáš Vrzal 2:18