Jazyky: CZ | EN | RU
MODRÁ VŠTE

 

V loňském roce jsme poprvé podpořili osvětu autismu na naší škole. Počet zaměstnanců, kteří přijali pozvání na fotografování v „modrém“ předčil naše očekávání a zaměstnanci dali najevo, že problematika autismu jim není lhostejná. Již tedy podruhé jsme se pokusili zvýšit povědomí o problémech lidí s autismem a zároveň jsme tímto skutkem položili základní kámen ke vzniku tradice spojené se Světovým dnem autismu.

Na společné fotografování obdrželi pozvání všichni zájemci z řad studentů a zaměstnanců, jedinou podmínkou bylo, aby nechyběla modrá barva. Každý, kdo přišel v modrém, podpořil osoby s autismem. Na organizaci této akce se rovněž podílela Studentská unie působící na naší škole již od jejího založení.

Při příležitosti Dne osvěty autismu došlo k slavnostnímu předání dárkového šeku v prostorách Informačně poradenského centra, které pomáhá studentům se specifickými potřebami s jejich studiem, zmírňuje důsledky znevýhodnění, nabízí poradenství a především široké spektrum služeb.

Cílem zapojení VŠTE do Světového dne autismu a akcí konaných při této příležitosti je upozornit na nadání, schopnosti a vědomosti lidí s autismem a jejich zapojení do společnosti. Z tohoto důvodu každá akce, která na problematiku upozorní, je nepochybně velmi důležitá a prospěšná.