Rektor se zúčastnil jednání v Šanghaji

 

V rámci návštěvy Číny se náš rektor zúčastnil jednání v Šanghaji, na místní univerzitě. Hlavními tématy jednání bylo zlepšování vztahů mezi školami, výměna studentů a chystané otevření Čínského centra VŠTE v Českých Budějovicích.

Během jednání bylo dosaženo dohody ohledně výměny studentů mezi VŠTE a SUIBE (Shanghai University of International Business and Economics). Výsledkem této dohody je, že 2 studenti VŠTE budou moci každý rok zamířit ke studiu na univerzitu v Šanghaji a naopak.

Jednání také přineslo dohodu ohledně Čínského centra VŠTE v Českých Budějovicích. Dle této dohody odešle SUIBE dva až tři své vyučující a studenty do Českých Budějovic, aby zde působili v Čínském centru. Podle viceprezidenta SUIBE otevření Čínského centra může přinést vyšší míru porozumění mezi občany České republiky a Čínské lidové republiky, především v oblasti obchodu, ekonomiky a kultury.

Dalšími tématy schůze byla kupříkladu nabídka SUIBE uspořádat pro akademiky z VŠTE na půdě školy v Šanghaji přednášku o kybernetické bezpečnosti a počítačové výuce. Kromě toho nás pozvali na světovou výstavu investic a obchodu (The 2nd China-CEEC Investment and Trade Expo), která se bude konat v průběhu června v Ningbo.