Jazyky: CZ | EN | RU
Udělili jsme čestný doktorát prof. Liu Yongxiang

 

V rámci prohloubení spolupráce s čínskými partnerskými vysokými školami navštívil rektor VŠTE také North China University of Technology (NCUT) v Pekingu, kde předal čestný doktorát profesorovi Liu Yongxiang z Katedry ekonomiky a managementu.

Profesor Liu Yongxiang v minulém roce spolupracoval a účastnil se konference zaměřené na malé a střední podniky pořádané na naší škole. V říjnu 2016 se tato konference uskuteční v Číně na NCUT. Kromě nás konferenci navštíví další evropské univerzity.

Jednání na NCUT se zúčastnila také Ing. Lenka Dvořáková, která tento semestr na NCUT vyučuje. Na oplátku na VŠTE působí v letním semestru docentka Sukun Pan. Výměna akademických pracovníků mezi VŠTE a NCUT se stále zintenzivňuje, na tento semestr odjíždí na NCUT vyučovat ještě Ing. Martin Maršík, Ph.D. S NCUT spolupracuje naše škola také v oblasti výzkumu a momentálně vytváří společnou publikaci.

Pan rektor během své pracovní cesty jednal i na partnerské škole Shanghai University of Internatiol Business and Economics (SUIBE) a na Henanské univerzitě. Právě na SUIBE budou moci někteří naši studenti specializace Čínské trhy odjet na třítydenní Letní školu, kde bude probíhat intenzivní výuka čínštiny, a dále navštíví mnoho zajímavých památek.