Jazyky: CZ | EN | RU
Veronika Rybičková po návratu z florbalového mistrovství světa: Odjezdily jsme to na maximum

 

Jedinou Jihočeškou, a první v historii, která reprezentovala Česko na světovém šampionátu žen ve florbale, který skončil o víkendu ve Finsku, byla Veronika Rybičková z Českých Budějovic, studentka zdejší Vysoké školy technické a ekonomické. Bývalá hráčka budějovického FBC United dnes hraje za Elite Praha.

O tom, že to bylo smolné mistrovství, není sporu. V semifinále vlastní gól tři vteřiny před koncem v remízovém zápase s Finkami a v utkání o bronz porážka o gól se Švýcarkami. Pomineme-li tyhle nešťastné souboje, jak na šampionát budete vzpomínat?
Určitě ráda a kladně, i když, jak zmiňujete, byl trochu smolný. Bohužel, nemám srovnání s předchozími mistrovstvími, ale mohu říct, že tohle pro mě byla a je po všech stránkách neskutečná zkušenost.

Váš trenér říkal, že to byl výkon na hraně, tedy na maximu. Co rozhodlo, že to „necinklo“?
S takovými soupeřkami je vždy potřeba hrát opravdu na hraně. Tam už není prostor na chyby a nějaké zaváhání, jako se přihodilo i nám. Zápas s Finskem byl krutý, alespoň to prodloužení jsme si zasloužily. Odjezdily jsme jej na maximum, ale ani to nestačilo. Věřím, že kdyby došlo až na samostatné nájezdy, urvaly bychom to díky skvěle chytající Kubíčkové. Utkání se Švýcarskem rozhodla jednoznačně druhá třetina, kde jsme si je nechaly odskočit o dva slepené góly. To bylo rozhodující.

Kolik jste toho jako nováček odehrála?
Na pozici obránce, převážně levého, ale jeden zápas i pravého, proti Lotyšsku poslední třetinu, se Švédskem celý zápas, s Německem poslední třetinu, s Polskem 50 minut. V semifinále proti Finsko pár minut a v boji o bronz se Švýcarskem nic.

Jak jste sama se sebou byla spokojena?
Nějaké chyby jsem udělala, ale myslím, že nebyly až tak podstatné, nijak zvlášť výsledek neovlivnily.

Co atmosféra? Jak jste si jí v Tampere užila?
Byla to moje premiéra, nemám srovnání s jinými šampionáty, ale co jsem slyšela, holky si stěžovaly, že atmosféra připomínala spíš návštěvnost extraligového zápasu. Správný směr to nabralo až v zápase s Finskem, a finále bylo také skvělé.

Je jasné, že na takové akci na školu nejsou myšlenky. Už jste se na ní „naladila“?
Na školu jsem si vzpomněla i v Tampere, protože zítra píšu test. Ale bohužel jen vzpomněla … Ani to nešlo.

Co vás teď čeká?
Po příletu jsem se z Prahy přesunula domů do Budějovic. Čeká mě práce a průběžný test ze strategického managementu a pak, ve zkouškovém období, z něho budu mít i zkoušku- Podobně jako z manažerského účetnictví.

Jaký obor studujete? Proč padla volba právě na něj?
Studuji Ekonomiku podniku. Vybrala jsem si ho proto, že ekonomiku jsem studovala už na střední škole.

Na co se teď nejvíc těšíte?
V téhle chvíli až zvládnu ten test a budu si užívat volnou středu, protože ve čtvrtek už zae mířím do Prahy na extraligý zápas.