Jazyky: CZ | EN | RU
Polepšili jsme si v žebříčku Českých 100 nejlepších

 

Po loňském historickém vstupu do žebříčku sta nejlepších českých firem a organizací vyhlašovaných v anketní soutěži Českých 100 nejlepších, si na něm letos Vysoká škola technická a ekonomická v Českých Budějovicích, ještě o deset míst polepšila, když jí patří 87. místo. Celkové vítězství obhájila automobilka Škoda Auto před Agrofertem a Kooperativa Pojišťovnou, která v hodnocení předstihla energetickou společnost ČEZ. V první desítce se ještě objevily firmy Best, Mountfield, Karlovarské minerální vody, KPMG ČR, ČEPS a Fincentrum.

Výsledky byly vyhlášeny na Pražském hradě za přítomnosti ministra průmyslu a ministryně práce a sociálních věcí a dalších politiků a předních činitelů.

„Jestliže jsme loni byli mile překvapeni, pak letos je na místě mluvit o dobré zprávě, protože obhájit pozici je vždy těžší. Konkurence je obrovská, protože se do ankety zapojují nejen výrobní a stavební firmy, ale i finanční či vzdělávací instituce. Prostě plejáda úspěšných organizací, a z podstaty věci plyne, že do nejlepší stovky se každý nedostane,“ říká Ludmila Opekarová, prorektorka VŠTE, která ocenění na Hradě přebírala.

O pořadí v soutěži, pořádané pan-evropskou společností pro kulturu, vzdělávání a vědecko – technickou spolupráci Comenius, rozhoduje počet získaných nominací. O nich rozhodují hlavně lidé z byznysu, služeb nebo bankovní sféry.

Cílem soutěže Českých 100 nejlepších je v celonárodním měřítku nalézt, vybrat, zviditelnit a veřejně slavnostním způsobem ocenit české firmy a instituce s co nejširším spektrem ekonomických aktivit, které dosahují vynikajících, mimořádných anebo pozitivně pozoruhodných výsledků. Nominuje je široký okruh vybraných osobností, který při hodnocení vychází z osobních znalostí a zkušeností získaných za posledních dvanáct měsíců.