Jazyky: CZ | EN | RU
Nadační běh 2015

V pořadí již 3. Nadační běh je minulostí a tímto bych chtěl poděkovat všem, kteří se aktivně zúčastnili běhu a také těm, kteří přispěli "pouze" finančně. Zároveň chci poděkovat všem organizátorům v čele s paní docentkou Lenkou Hruškovou, dobrovolníkům z řad studentů, Studentské unii, kuchařům z menzy a v neposlední řadě DJ Gizzymu z rádia Kiss JČ, který se postaral o veselou zvukovou kulisu. Děkujeme!

Počasí nám nakonec docela vyšlo, ale přesto účast nebyla taková, jakou bychom si představovali. Jestli za to mohl chlad či špatná viditelnost těžko spekulovat, ale kdo chtěl pomoci, tak tyto nástrahy přírody a své vlastní pohodlnosti překonal, vložil do toho srdíčko a nebál se propotit tričko v téměř mrazivých podmínkách.

Máme mnohé co zlepšovat. Do příště bude potřeba vymyslet vhodnější termín a zároveň pečlivě proměřit trasu běhu tak, aby splňovala stanovené propozice a doběhnuvší závodníci tak nemuseli honit další kilometry ještě po proběhnutí cílem. Neustále sbíráme zkušenosti a vítáme tak každý nápad, který by závod posunul dále.

Velkou radost nám udělal závod dětí z dětských domovů, kde se bojovalo doslova o každý metr a k vidění byly až srdceryvné momenty, těsná předběhnutí a dokonce i pády těch nejmenších. Všechny děti to ale zvládly do cíle ve zdraví a budiž nám největší odměnou jejich rozzářené tvářičky při předávání plně zasloužených odměn. Jejich nadšení a radost je nám hnacím motorem pro organizaci dalšího ročníku. Buďte u něj s námi!

Bc. Michal Bayerl