VŠTE začala spolupracovat s ERB bankou

 

VŠTE začala spolupracovat s ERB bankou Naše škola začala spolupracovat s ERB bankou, která je první bankou s ruským kapitálem, jež získala novou bankovní licenci na území Evropské unie. Tato licence jí umožňuje provádět široké spektrum bankovních operací a zakládat pobočky v jakékoliv členské zemi Evropské unie.

Spolupráci očekáváme zejména u mezinárodních projektů zejména s Ruskými univerzitami, se kterými spolupracujeme již delší dobu. Samozřejmě také v oblasti praxí a při výuce.“ uvedl rektor doc. Marek Vochozka.

To, že spolupráce není jen „papírová“ potvrzuje i předseda představenstva Roman Jakubovič Popov. Ten uvádí: „Velmi se těším na spolupráci s mladým kolektivem, který má často řadu neotřelých nápadů.“ Banka uvažuje, že se v budoucnu zapojí i do Profesní rady, která dlouhodobě funguje jako poradní orgán pro to, aby obory na VŠTE byly co nejlépe prakticky orientované.

Roman Jakubovič Popov uvedl, že v budoucnu dokonce uvažují o podpoře nadaných studentů prostřednictvím stipendia. Samozřejmě za předpokladu, že studenti s bankou budou spolupracovat i po ukončení studia.