Jazyky: CZ | EN | RU
Rektor Marek Vochozka ocenil pět osobností za rozvoj VŠTE

 

ČESKÉ BUDĚJOVICE 9. června 2015 

Medaile za tvůrčí, pedagogickou a mimořádnou činnost obdrželo dnes z rukou rektora doc. Ing. Marka Vochozky, Ph.D., MBA. pět osobností, které se zasloužily o rozvoj Vysoké školy technické a ekonomické v Českých Budějovicích (VŠTE).  

Zlatou medailí získala Ing. Blanka Pelánková (za pedagogickou činnost), stříbrnou prof. Ing. Prabir Ganguly, CSc. (za pedagogickou činnost) a Ing. Ivan Loukota (za přínos VŠTE). Bronzovou pak Ing. Stanislav Škoda, Ph.D. a Ing. Lukáš Kučera (oba za pedagogickou činnost). 

Vedle Ivana Loukoty, ředitele Úřadu práce v Českých Budějovicích a dlouholetého předsedy Správní rady VŠTE, jsou laureáti akademickými pracovníky školy.

Naše historie není dlouhá, příští rok si připomeneme deset let existence, ale o to větší dík patří všem, kteří se zasloužili o její založení a současnou úroveň. A dnešní laureáti mezi takové bezesporu patří,“ uvedl rektor Marek Vochozka. V této souvislosti připomněl významnou roli Ivana Loukoty, který stál u zrodu školy, opakovaně byl předsedou její správní rady a dosud se podílí na dalším vzdělávání a jeho uplatnění v praxi.

Medaile za mimořádné zásluhy o svůj rozvoj začala VŠTE udělovat vloni, kdy ocenila práci prvních čtyř osobností. Návrhy na laureáty mohou podávat zaměstnanci a studenti školy, o udělení medailí pak rozhoduje Akademický senát VŠTE.