Jazyky: CZ | EN | RU
VŠTE získala v Německu cenu za přeshraniční spolupráci

České Budějovice, 1. června 2011

Vysoká škola technická a ekonomická v Českých Budějovicích se stala letošním držitelem ceny Cross Border Award za přeshraniční spolupráci s partnery v Horním Rakousku a Dolním Bavorsku. Hospodářské komory v Linci, Pasově a Českých Budějovicích, které cenu udělují, tím ocenily podíl VŠTE na dvou česko-rakouských projektech. 

Zatímco projekt Energieerlebniswelt vysvětluje široké veřejnosti vývoj ve stavebnictví za pomoci využití energií od nejstarších civilizací až po dnešní nízkoenergetické a pasivní domy, projekt Basimet se zaměřil na srovnání vzdělávacích programů Obráběč v Česku a Rakousku. 

„Jedním z klíčových výstupů projektu Basimet je nový vzdělávací program v oblasti strojírenství, který usnadňuje  uplatnění těchto odborníků v obou zemích. Dosud jím prošlo na třicet lidí, kterým se si tak otevřela možnost působit na obou stranách hranice,“ vysvětluje Mgr. Lenka Hrušková, Ph.D., prorektorka pro studium a pedagogickou činnost, která cenu v bavorském Pasově převzala. 

„Jak ukazuje i náš příklad, přeshraniční spolupráce usnadňuje řešení konkrétních společných problémů. To asi nejvíc ocení lidé, kteří na ně narážejí.  My jsme jim vlastně, ve spolupráci se zahraničními partnerskými organizacemi, nabídli řešení,“ uvedla Lenka Hrušková. 
 ***
VŠTE poskytuje vzdělání dvěma tisícovkám studentů v oborech Konstrukce staveb, Stavební management a Ekonomika podniku s pěti specializacemi (Finanční řízení a účetnictví, Pojišťovnictví a bankovnictví, Obchodní podnikání, Marketing a nově Management dopravy), Studijní programy jsou bakalářské a trvají tři nebo čtyři roky. Nyní probíhá druhé kolo přijímacího řízení pro akademický rok 2011/2012. Škola sídlí ve vlastním areálu na Okružní ulici, kde mají studenti k dispozici vedle učeben i koleje, menzu, knihovnu a sportoviště.