Jazyky: CZ | EN | RU
Stipendia VŠTE

Jižní Korea - Soul

Hanyang University

Asie je z hlediska budoucího vývoje pro Evropu klíčový region. VŠTE se proto snaží rozšířit svůj obzor a zvýšit kooperaci s asijskými univerzitami. V říjnu roku 2012 uzavřela VŠTE spolupráci s jihokorejskou Hanyang University.

Hanyang University vznikla na konci 50. let 20. století z dřívějšího DongA Polytechnic Institute, který byl založen již roku 1939 jako první technická vysoká škola v Koreji.

Dnes na dvou kampusech Hanyang University, umístěných v Soulu a Ansanu, studuje celkem 37.000 studentů. V současnosti se Hanyang vydává cestou internacionalizace. Každý semestr sem  přijíždí studovat cca 150 zahraničních studentů, kteří mohou vybírat z tisíce předmětů vyučovaných v angličtině. Během letních škol hostí Hanyang dokonce okolo 700 zahraničních studentů z celého světa.

Na každý letní a zimní semestr vyhlašuje Zahraniční oddělení VŠTE výběrové řízení na stipendijní pobyt na Hanyang University, vztahující se na všechny nabízené obory. Dvěma vybraným studentům jsou hrazeny pobytové náklady (cca 50 000 Kč) a zpáteční letenka.

Máte-li zájem o studijní pobyt v Jižní Koreji, sledujte každý aktuality Zahraničního oddělení (web, vývěska, e-maily). Výběrové řízení bývá vyhlašováno v dubnu (na zimní semestr) a v říjnu (na letní semestr). V prvním kole jsou hodnoceny životopisy a motivační dopisy, druhé kolo probíhá formou pohovoru v anglickém jazyce.

Výběrové řízení na studijní pobyty v Jižní Koreji – LS 2017/2018.

Rusko - Moskva

Ruská ekonomická univerzita G. V. Plechanova v Moskvě (PRUE) byla založena v roce 1907 a je považována za nejstarší ruskou vysokou školu zaměřenou na obchod. V současnosti si stále drží svou pozici mezi pěti nejlepšími univerzitami v Rusku. Univerzita má cca 12 000 studentů v bakalářských, magisterských i doktorských programech, včetně programu MBA. Internacionalizace je důležitým prvkem její strategie, má více než 80 partnerských univerzit ve 20 zemích Evropy, Asie a Ameriky a aktivně uskutečňuje výměny studentů i učitelů.

V roce 2012 se partnerem PRUE stala i VŠTE. Partnerství je od samého počátku velmi aktivní, studenti i učitelé obou škol se účastní aktivit organizovaných partnerem, např. akcí International Business Week, konferencí, letních škol atd. Článek o účasti studentů VŠTE na IBW v Moskvě si můžete přečíst v tištěném čísle časopisu Návštěvník, č. 1/2013, s. 2.

Od zimního semestru zahájí VŠTE a PRUE výměnu studentů. V zimním semestru 2013 VŠTE přijme první dvě studentky z Moskvy, od letního semestru 2014 budou mít vždy dva studenti Ekonomiky podniku na VŠTE možnost studovat na PRUE, na fakultě nazvané International Business School.

Výběrové řízení bude dvoukolové, hodnoceny budou životopisy a motivační dopisy studentů, následovat bude pohovor v anglickém nebo ruském jazyce. VŠTE vybraným studentům poskytne stipendium pokrývající pobytové náklady a uhradí jim zpáteční letenku.

Výběrové řízení na studijní pobyty v Rusku – ZS 2017/2018.

Výběrové řízení na studijní pobyty v Rusku – ZS 2017/2018 - USUE

Čína

Výběrové řízení na studijní pobyty v Číně – LS 2017/2018.