Jazyky: CZ | EN | RU
Na VŠTE probíhá až do srpna druhé kolo přijímaček

České Budějovice, 25. června 2013 

 

Až do 2. srpna potrvá 2. kolo přijímacího řízení, které na Vysoké škole technické a ekonomické v Českých Budějovicích začalo koncem května. Šanci v něm mají noví uchazeči o studium, stejně jako ti, co v kole prvním neuspěli. Z téměř třech tisíc přihlášek hned napoprvé uspělo na 1500 studentů. 

„Zájem o studium na naší „Technice“ nás velmi těší. Potvrzuje, že i když existujeme teprve sedmým rokem, své místo na slunci už máme. Nechceme přitom ale slevovat z nastavených nároků. Pro technické obory to je třeba kvalitní průměr v jednotlivých ročnících středních škol. Kredit a dobré jméno si každá škola tvoří právě kvalitou výuky a tedy i kvalitou svých absolventů,“ říká Marek Vochozka, rektor VŠTE. Ten předpokládá, že po druhém kole bude počet přijatých studentů stejný, ne-li vyšší, než 2200 v loňském akademickém roce. 

 

V prvním kole přijímaček, které trvalo od února do poloviny dubna, největší nárůst zájmu i přijatých uchazečů zaznamenaly nově vzniklé studijní obory Technologie dopravy a přepravy (proti loňsku o 136 procent) a Strojírenství (o 130 procent), které na své první absolventy teprve čekají. Významně ale vzrostl i počet studentů v oboru Stavební management – v denním studiu o téměř 28 procent a v dálkovém (kombinovaném) dokonce o 129 procent. Nejvyšší počet přihlášek, přes třetinu, byl podán na studijní program Ekonomika a management. 

 

„Jednoznačně se ukazuje, že nové, technické obory, mají u zájemců o studium na naší škole zelenou. To nás musí těšit, protože prosadit je do studijních programů nebylo jednoduché. Třeba u strojírenství to trvalo několik let. O to víc jsme rádi, že práce nepřišla nazmar a dokázali jsme s touto nabídkou příští vysokoškoláky oslovit,“ říká Ludmila Opekarová, prorektorka pro vnější vztahy. 

***

VŠTE byla založena zákonem v roce 2006 a je nejmladší veřejnou vysokou školou v Česku. Letos na ní působí na 4000 studentů v pěti bakalářských oborech: Strojírenství, Technologie dopravy a přepravy, Konstrukce staveb, Ekonomika podniku a Stavební management.