Jazyky: CZ | EN | RU
Na VŠTE nastoupili první studenti z Ruska a Kazachstánu

České Budějovice, 14. října 2011

Mezi studenty Vysoké školy technické a ekonomické v Českých Budějovicích se poprvé zapsalo také sedm studentů z Ruska, Kazachstánu a Ukrajiny. V prezenční (denní) formě v češtině studují první semestr oboru Ekonomika podniku (studijní program Ekonomika a Management).

„Školu jsem si našla sama na internetu. Obor Ekonomika podniku mi nejvíc vyhovuje a přijde velmi zajímavý“ říká Anastasia Botsmanová z Ruska. Její kolega, Kazach, Ruslan Khametshin zase říká, že se o VŠTE dozvěděl na jazykovém kurzu češtiny v Praze, kde mu právě českobudějovickou Techniku doporučili. „Později jsem o ní hledal víc informací, které mě zaujaly. Spolu s přáteli jsme se sem proto přihlásili,“ dodává. Podobně na jazykovém kurzu v Brně se o VŠTE dozvěděla i Sofia Bykovová z Ukrajiny.  

„Přestože se zaměřujeme především na studenty z Jihočeského kraje, rostoucí zájem zahraničních studentů nás velmi těší. Cizinci totiž dotvářejí prostředí a bezesporu posilují také prestiž školy,“ říká pověřený rektor Marek Vochozka. 
Tato jediná jihočeská Technika se tak stále víc otevírá světu a rozšiřuje záběr svých mezinárodních aktivit i za hranice Evropské unie. Doposud se VŠTE zaměřovala především na působení v rámci programu Erasmus, kde ve spolupráci se zahraničními partnerskými organizacemi pro studenty školy pravidelně organizuje výměnné studijní a pracovní stáže v cizině a zajišťuje výuku v angličtině pro zahraniční studenty na VŠTE.  
Na Vysoké škole technické a ekonomické v Českých Budějovicích, která je nejmladší veřejnou vysokou školu v Česku, letos studuje přes tři tisíce studentů. Proti loňskému akademického roku to je zhruba o 900 víc.