Jazyky: CZ | EN | RU
Cyklistický akademický šampión Martin Hunal je z VŠTE

České Budějovice, 5. května 2011

Triumfem Martina Hunala, studenta 2. ročníku oboru Konstrukce staveb z Vysoké školy technické a ekonomické v Českých Budějovicích, skončilo akademické mistrovství Česka v silničním cyklistickém závodě na 110 kilometrů. Jelo se v severočeském Třebušíně a český titul mladého cyklistu nejspíš pošle do Číny na akademické mistrovství světa. „Mluví se o tom, snad o prázdninách, ale detaily zatím neznám,“ říká Hunal,

Ten bydlí u Pelhřimova, jezdí za pražskou Spartu a v době studia na táborské průmyslovce prošel i cyklotýmem Budvar Tábor. Rád by jednou projektoval, a proto zvolil budějovickou VŠTE. „Zaujala mě svým postojem ke studentům a opravdu jsem rád, že tu jsem,“ říká mladík, který ve volnu kromě tréninků brigádničí i v jedné z pelhřimovských projekčních kanceláří.

Titul akademického mistra zatím řadí mezi své tři nejlepší výsledky. Vedle bílého trikotu na „Lidicích“ a prvenství v cyklokrosovém závodě Českého poháru v kategorii do 23 let. „Mám z něho radost, mistrem člověk není každý rok. Ale pořád věřím, že důležitější závody ještě přijdou,“ dodává.

Akademické MČR 2011, silnice muži: 1. Martin Hunal (VŠTE ČB) 2:49:53, 2. Tomáš Okrouhlický (TU Liberec) +1:46, 3. Jakub Danačík (UHK) +1:53.