Jazyky: CZ | EN | RU
Česká studentská unie jedná na VŠTE

České Budějovice, 7. března 2013


Na šedesát vedoucích zástupců studentských organizací různých vysokých škol z celé České republiky se dnes sjelo do Českých Budějovic na VIII. konferenci České studentské unie (ČeSU), největší studentské sítě v zemi, zastřešující desítky studentských organizací a unií z vysokých škol různých směrů. Jejím hostitelem se stala Studentská unie Vysoké školy technické a ekonomické (VŠTE). Její rektor Marek Vochozka pak nad akcí převzal záštitu.
Vedle pracovně organizačních záležitostí jako jsou informace z jednání pracovní skupiny o změnách v novele zákona o vysokých školách nebo pasování nového předsedy, je na programu čtyřdenní akce, končící v neděli, meziuniverzitní veletrh studentských organizací, národní finále soutěže Miss Studentka, jejíž vítězka získá titul Miss českého studentstva 2012/2013 a také školení, tréninky a networking. 
„To už je pravidlo. Chceme, aby konference pomohly k profesnímu i osobnostnímu růstu účastníků. Aby to pro ně bylo přínosné,“ říká Markéta Šestáková, končící předsedkyně ČeSU a studentka VŠTE.
Vedle ní zde své zástupce mají například také vysokoškoláci z Technické univerzity v Liberci, Západočeské univerzity v Plzni, Vysoké školy báňské – Technické univerzity Ostrava, Škoda Auto Vysoké školy, České zemědělské univerzity nebo Ostravské univerzity a Newton College.
Na konferenci se představí rovněž hlavní partneři ČeSU, kterými jsou Plzeňský Prazdroj, Škoda Auto a PricewaterhouseCoopers Česká republika.
Hostem konference bude Karel Janeček, zakladatelem Nadačního fondu proti korupci a iniciativy Pozitivní evoluce.
Česká studentská unie není právnickou osobou, ale "kontaktním prvkem" pro různé studentské organizace a studentské aktivity. Proto se její předseda mění každého půl roku.

***
VŠTE byla založena zákonem v roce 2006 a je nejmladší veřejnou vysokou školou v Česku. Letos na ní působí přes 3500 studentů ve čtyřech bakalářských oborech – Ekonomika podniku, Konstrukce staveb, Stavební management a Technologie dopravy a přepravy. Od března k ni přibyl pátý obor Strojírenství.