Jazyky: CZ | EN | RU
Centrum technických studií v Táboře


Tábor se stal prvním místem, v němž jsme otevřeli Centrum technických studií. Výuka v něm začala v září 2014 a v současné době se zaměřuje bakalářský studijní obor Strojírenství se specializací Progresivní materiály v automobilovém průmyslu a bakalářský obor Konstruktce staveb se specializací stavební management.

Tábor s průmyslovou aglomerací, zahrnující i Sezimovo Ústí a Planou nad Lužnicí, a pozoruhodnou strojírenskou tradicí, se pro nás stal ideální volbou pro otevření centra, neboť zde pak studenti naleznou velmi snadno uplatnění ve svém oboru. Centrum vzniklo v areálu Střední průmyslové školy strojní a stavební v Táboře, který nabídl mnohem lepší, a bezbariérové, zázemí, než například ve městě volná budova Jihočeské univerzity.

Průmyslovka má moderně vybavené laboratoře, jsou zde k dispozici školní dílny s veškerými stroji, včetně těch obráběcích. Nemusíme je tak budovat. Bez nich se ani vysokoškolská výuka strojírenství neobejde,“ popisuje Daniel Kučerka, vedoucí Katedry strojírenství

Podle Pavla Kaczora, ředitele Úřadu práce v Táboře, jsme jedinou školou, která před svým působením ve městě konzultovala své záměry a představy s úřadem práce. „To je pro mne příslibem, že příprava absolventů bude vycházet právě z potřeb regionálního trhu práce a zdejších firem,“ poznamenal ředitel.

Vstup do Tábora chápeme jako dlouhodobou investici. A také příležitost, jak zdejším firmám pomoci vychovat kvalifikované odborníky. S řadou z nich už spolupracujeme při přípravě praxí nebo témat pro studentské práce. A věřím, že počet těchto firem se ještě zvýší,“ uvedl Marek Vochozka. To podstatně ovlivňuje i uplatnění absolventů na trhu práce, kde pak mají mnohem větší šance.

Pro uchazeče