1. Kvalitní studium

Kvalitní studium přímo v srdci jižních Čech? Jedině na Vysoké škole technické a ekonomické v Českých Budějovicích, na které si můžete vybrat z řady technických i ekonomických oborů. Studovat například ekonomiku, dopravu a logistiku, stavitelství nebo třeba strojírenství. V Českých Budějovicích by chtěl zkrátka studovat každý!

 

2. Zaměření na prakticky uplatnitelné znalosti

Díky dlouhodobé praxi, která probíhá celý jeden semestr, máte možnost si všechny nabyté znalosti vyzkoušet v praxi. V současné době spolupracujeme s více než tisícovkou firem v rámci celé České republiky, ve kterých můžete praxi plnit, nebo si můžete vybrat firmu vlastní. A kdo ví, pokud s vámi budou ve firmě spokojeni, mohou vám nabídnout možnost dalšího působení formou stáže, nebo vám rovnou nabídnout pracovní místo. Dle nezávislého hodnocení jsme dokonce nejúspěšnější vysokou školou v kategorii Zaměření na praxi.

3. Bezplatné studium

Jsme veřejná vysoká škola, což znamená, že pokud si plníte řádně své povinnosti a nepřekročíte standardní dobu studia, studujete u nás zcela zdarma!

 

4. Spravedlivý systém hodnocení

Zápočty, zkoušky, státnice, to vše probíhá na VŠTE výhradně písemnou formou. Díky tomu je hodnocení spravedlivější a veškeré testy je možné zpětně kontrolovat. Od zkoušky tedy vždy odejdete se známkou, kterou si za svůj výkon opravdu zasloužíte.

5. Vysoká uplatnitelnost absolventů na trhu práce

Dle posledních výzkumů více než 97% našich absolventů získá zaměstnání nejpozději do dvou měsíců od dokončení studia.

 

6. Moderní vybavení

V roce 2016 jsme otevřeli budovu laboratoří, které jsou plné moderního vybavení, které ocení především studenti technických oborů. Pro strojaře tu máme například horizontální CNC, nebo 3D souřadnicový měřicí přístroj, pro stavaře tu máme trhací stroj, nebo plynový chromatograf a dopraváci mohou pracovat s funkčním modelem železnice, nebo si vyzkoušet práci s RFID čtečkou.

7. Snadno dostupné zahraniční pobyty

Láká vás možnost studia v zahraničí? Chcete si praxi splnit za hranicemi naší republiky? Mimo západní Evropu můžete vycestovat například do Ruska, Číny, nebo Jižní Koreje. Kromě pobytů na celý semestr se můžete zúčastnit třeba letní školy v Číně, nebo navštívit některou z partnerských škol v rámci projektové aktivity International Business Week. A co je nejlepší? Na téměř veškeré náklady spojené s pobytem od nás dostanete stipendium!

 

8. Skvělý kolektiv a mnoho akcí, které pořádají sami studenti

Již před začátkem studia se můžete zúčastnit „seznamováku“, kde máte možnost poznat nové kamarády. V průběhu každého semestru se koná nespočet přednášek s odborníky na různá témata, mnoho studentských akcí, nebo například sportovní souboje s ostatními školami. Všechny tyto akce pořádají sami studenti a i vy můžete patřit mezi ně. Neříkejte, že jste ještě neslyšeli o naší grilovačce. 🙂

9. Stipendia

Máte výborné studijní výsledky? Bydlíte za hranicemi našeho okresu? Nebo se nacházíte se v tíživé sociální situaci? V průběhu studia můžete dosáhnout na různé druhy stipendií v řádech tisíců korun!

 

10. Od prvního semestru si rozvrh sestavujete sami

Nechce se vám ráno vstávat? Chcete mít volná odpoledne? Nebo si chcete přivydělat brigádou a mít některé dny úplně volné? Díky možnosti sestavit si rozvrh od prvního ročníku sami jste pány svého času.

11. Studium bez bariér

V kampusu VŠTE naleznete Informačně poradenské centrum, které poskytuje podporu studentům se specifickými vzdělávacími potřebami a je nápomocné studentům ve všech směrech vztahujících se k jejich vzdělávání. Zajišťuje především poradenské služby, zapůjčení pomůcek v návaznosti na konkrétní specifickou potřebu studenta a umožňuje vykonání zkoušek a zápočtových testů v jeho prostorách s delším časovými limitem. Zároveň všechny budovy kampusu mají bezbariérového přístup.